Oferowane przez Eko-Dom s.c. izolacje natryskowe dla budynków mieszkalnych, gospodarczych i przemysłowych zmniejszają koszty utrzymania obiektów, gwarantują doskonałe właściwości akustyczne oraz pełną hydroizolację i termoizolację pozbawioną mostów termicznych. Ocieplanie pianką wykonuje się bardzo szybko. W ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie wykonać nawet do 400 m2 izolacji.

Wewnętrzne izolacje natryskowe

Za pomocą specjalnych urządzeń ciśnieniowych nanosimy piankę poliuretanową bezpośrednio na izolowaną powierzchnię, stosując metodę warstwową. W procesie nakładania izolacji natryskowej z piany poliuretanowej stosujemy w pełni bezpieczne dla człowieka i obojętne dla środowiska środki spieniające. Warstwa o grubości już 3 cm gwarantuje izolację bezspoinową, a więc pozbawioną mostów termicznych. Atutem piany jest wnikanie w każdą wolną przestrzeń i jej wypełnienie.

Zewnętrzne izolacje natryskowe

Znajdują zastosowanie szczególnie w przypadku izolacji dachów płaskich, stropodachów, dachów przemysłowych czy renowacji dachów. Pianę nakłada się w postaci natrysku wielowarstwowego na zewnątrz. Izolacja tworzy jednolitą i bezspoinową strukturę. Pianka zamknięto-komórkowa doskonale przylega do powierzchni i wnika we wszelkie szczeliny. Po utwardzeniu nakłada się na nią specjalną farbę odporną na promieniowanie UV. To metoda na uzyskanie skutecznej i trwałej hydroizolacji dachu płaskiego, znacznie skuteczniejszej i bardziej długotrwałej niż wciąż powszechnie stosowana papa bitumiczna.
Oczywiście koszt izolacji natryskowej z piany otwarto-komórkowej czy zamknięto-komórkowej może okazać się wyższy w porównaniu z ociepleniem ze styropianu bądź wełny mineralnej. Pamiętajmy jednak, że koszt ten szybko zwróci się w oszczędnościach na ogrzewanie budynku zimą lub chłodzenie (szczególnie poddaszy) latem. Co ważne, piana poliuretanowa nie traci z czasem swych cennych właściwości! Jest materiałem trwałym i skutecznym.

Technologia izolacji pianką poliuretanową

Przy ocieplaniu poddaszy, fundamentów, ścian oraz innych elementów konstrukcyjnych budynków bazujemy na metodzie natryskowej. Dzięki niej jesteśmy w stanie nie tylko zoptymalizować czas wykonywanej pracy, ale również zapewnić naszym Klientom w pełni profesjonalne wykonanie izolacji. Niezależnie od tego, czy pragną nam Państwo zlecić ocieplenie pianką PUR poddasza, dachu, czy też ścian obiektu – prace te wykonamy posiłkując się nowoczesnym sprzętem dedykowanym natryskowi tego właśnie materiału. Są to urządzenia wysokociśnieniowe, które pomagają nam w nałożeniu jednolitej, spójnej i równomiernej warstwy izolacyjnej.

Z JAKIEGO SPRZĘTU KORZYSTAMY?

Wykonując zlecenia, które nam Państwo powierzacie, bazujemy na sprawności i funkcjonalności najnowszych urządzeń wysokociśnieniowych. Korzystamy m.in. z:

– pompy transferowej,
– dozownika,
– specjalnego pistoletu.

Dzięki temu jesteśmy w stanie terminowo wykonać powierzone nam zadanie.

Metoda natryskowa oraz wykonywane za jej pośrednictwem izolacje (termo- oraz hydroizolacje) wiążą się również z dodatkowymi korzyściami, na które pragniemy zwrócić Państwa uwagę. Wymienić w tym miejscu należy przede wszystkim:

– możliwość dokładnego pokrycia powierzchni (brak mostków termicznych) – pianka dostosowuje się nawet do najbardziej nietypowych powierzchni i zagłębień;
– nałożenie równomiernej warstwy izolacyjnej;
– brak konieczności uprzedniego przygotowywania powierzchni, na której ma być przeprowadzony natrysk pianki PUR (np. wyrównywania etc.);
– możliwość pokrycia dużej powierzchni w możliwie jak najkrótszym czasie;
– brak konieczności stosowania dodatkowych środków zwiększających przyczepność pianki do powierzchni, na którą zostaje naniesiona – pianka PUR charakteryzuje się doskonałym współczynnikiem przyczepności.

Oprócz powyższych korzyści inwestorzy decydujący się na wykorzystanie pianki poliuretanowej powinni być także świadomi szeregu korzyści wynikających z jej struktury. Jako materiał nienasiąkliwy skutecznie chroni ona przed wilgocią oraz pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynku (chroni przed niekontrolowaną utratą ciepła). Z tego też względu ocieplanie pianką jest wykorzystywane nie tylko w szeroko rozumianym budownictwie mieszkaniowym, ale również budownictwie komercyjnym, przemysłowym etc.

 

Zalety izolacji z zastosowaniem pianki poliuretanowej:

 • materiał w 100% ekologiczny (nie wydziela żadnych szkodliwych substancji przez cały czas użytkowania),
 • w przeciwieństwie do wełny nie obsuwa się i nie traci swych właściwości termoizolacyjnych,
 • odporna na grzyby, pleśń i drobnoustroje,
 • stanowi środowisko obojętne dla alergików (nie pyli),
 • materiał nieprzyjazny dla gryzoni i szkodników,
 • 100% szczelności izolacji, bez przewiewów, maksymalna efektywność izolacyjna,
 • jest lekka i nie obciąża konstrukcji,
 • nie wymaga zastosowania kotwień, a w przypadku piany zamknięto-komórkowej również paroizolacji,
 • piana otwarto-komórkowa ma znakomite parametry wygłuszające dźwięki,
 • wysoki opór cieplny na poziomie 0,022 – 0,035 W/mK,
 • jest samogasnąca, więc nie stwarza ryzyka rozprzestrzeniania ognia,
 • szybki i bezproblemowy montaż (przylega do każdej powierzchni).

 

Poniżej przedstawiamy Państwu izolacje natryskowe dla różnych typów obiektów. Atutem tej metody jest szybki montaż, który nie spowalnia pozostałych prac budowlanych.

Wykonujemy dla naszych Klientów ocieplenie poddasza. Dzięki takim działaniom i zabezpieczeniom cały budynek może zwiększyć swój komfort termiczny oraz poprawić standardy energooszczędności. Ocieplanie poddasza w naszym wykonaniu przebiega sprawnie oraz całkowicie bezpieczne dla konstrukcji budynku oraz jego mieszkańców.

poddasze_400_11

Przeprowadzane najnowocześniejszymi metodami ocieplanie pianką pozwala nam na zabezpieczenie także konstrukcji dachów. Zyskują one w ten sposób nie tylko dodatkową ochronę termiczną, ale również wzmocnienie konstrukcyjne – usztywnienie. Nie stanowi ona zagrożenia i dodatkowego obciążenia dla elementów nośnych budynku.

10661905_769621699767815_1482500104916503572_o

Doskonałym zabezpieczeniem budynku przed wilgocią oraz niszczeniem jest ochrona fundamentów. Izolacje natryskowe pozwalają na możliwie jak najszybsze i jak najdokładniejsze wykonanie takiego zabezpieczenia. Pianka poliuretanowa jest lekka i wyróżnia się doskonałą przyczepnością. Tworzy bardzo szczelną i trwałą powłokę ochronną.

fundamenty 4

Wykorzystywana przez nas pianka poliuretanowa doskonale przywiera do nawierzchni oraz bardzo szybko twardnieje. Dzięki temu może ona służyć również jako materiał wykorzystywany do ocieplania stropodachów. Warto także wspomnieć, że tworzywo PUR może zostać naniesione na powierzchnię bez jej uprzedniego przygotowywania.

10750503_789960061067312_7822477833553022851_o

Wykonywane przez nas izolacje natryskowe służą nie tylko zwiększeniu potencjału energooszczędności budynku. Pozwalają również na stworzenie skutecznej bariery akustycznej, a tym samym – zwiększenie komfortu panującego we wnętrzu budynku. Ułatwiają także pełną adaptację różnych przestrzeni – np. poddasza.

11147016_876707779059206_2341453656638819470_n

Ofertę współpracy kierujemy nie tylko w stronę Klientów indywidualnych, ale również przedsiębiorców. Podejmiemy się m.in. ocieplenia magazynów. Dzięki specyfikacji wykorzystywanych przez nas materiałów, możemy znacznie zwiększyć komfort cieplny niemal każdej konstrukcji. Dbamy również o terminowe wykonanie powierzonych nam zadań.

10714207_779524395444212_8985933652741763994_o

Lekkość materiału, jego doskonała przyczepność oraz szybkość sztywnienia pozwalają dokonać ocieplenia ścian zarówno w przypadku budynków znajdujących się w stanie surowym, jak również i obiektów, które już przez dłuższy czas są eksploatowane. Takie rozwiązania przynoszą użytkownikom wiele korzyści

1957895_782729068457078_2405474085809325421_o

W celu stworzenia efektywnej i trwałej bariery termiczno-akustycznej pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku należy sięgnąć po materiał lekki (nie stanowiący dodatkowego obciążenia dla konstrukcji), o doskonałej przyczepności, łatwy w wykorzystaniu, niealergiczny oraz całkowicie bezpieczny dla domowników.

10750509_782732031790115_3021285642850819962_o
 • RSS
 • Facebook
 • Google+
 • Twitter
 • YouTube
 • Pinterest