Najczęściej zadawane pytania.

1Jakie są rodzaje pianek poliuretanowych ?
Ze względu na ogólną charakterystykę wyróżniamy 2 rodzaje pianek – otwarto- i zamkniętokomórkowe. a) Pianka otwartokomórkowa – tworzy niezwykle szczelną strukturę gąbczastą, wypełnioną powietrzem. Wyróżnia ją także stosunkowo wysoki stopień sztywności. b) Pianka zamkniętokomórkowa – w przeciwieństwie do otwartokomórkowej, nie jest strukturą wypełnioną powietrzem, ale gazem szlachetnych charakteryzującym się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Właśnie dlatego ten rodzaj materiału wykorzystywany do prac, których głównym celem stworzenie jest warstwy termoizolacyjnej. Izolacja taka, ze względu na zamkniętą strukturę pianki, cechuj się również mniejszą nasiąkliwością niż pianka otwartokomórkowa – może więc służyć jako warstwa hydroizolacyjna (np. fundamentów).
2Czy pianka może chłonąć wilgoć?
Piana zamkniętokomórkowa nie chłonie wilgoci a jej struktura zapewnia hydroizolację gazoszczelną. Piana otwartokomórkowa dzięki swojej strukturze jest paroprzepuszczalna przez co nawet jeśli zaabsorbuje parę wodną w krótkim czasie nastąpi jej odparowanie bez straty właściwości izolacyjnych pianki PUR.
3Czy pianka jest palna ?
Pianki poliuretanowe są materiałami samogasnącymi - nie rozprzestrzeniają ognia zabezpieczone płytą GK są niepalne). Mogą więc nie tylko podnieść efektywność gospodarki cieplnej obiektu, ale również jego standard bezpieczeństwa i odporności ogniowej.
4Ile trwa izolacja poddasza ?
Jesteśmy w stanie wykonać do 400 m2 izolacji dziennie. Na tak sprawne działanie pozwalają nam przede wszystkim właściwości pianki PUR, której nałożenie nie wymaga uprzedniego przygotowywania powierzchni (np. szlifowania).
5Czy ocieplanie pianką jest rozwiązaniem trwałym?
Trwałość to jedna z najważniejszych zalet ocieplania pianką. Niezależnie od tego, czy zdecydują się Państwo na wykorzystanie materiału otwartokomórkowego, czy też zamkniętokomórkowego – przeprowadzane przez nas prace nie będą wymagały sezonowych poprawek, czy też dodatkowych zabezpieczeń
6Czy koszty położenia takiej izolacji są wysokie?
W kwestii kosztów związanych z ocieplaniem pianką poliuretanową należy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Pierwszym są koszty samej inwestycji, drugim – koszty eksploatacyjne budynku. W przypadku pierwszych, inwestycyjnych, możemy mówić o przynajmniej 30% korzyści w stosunku do ceny ocieplenia (materiały + opłata za usługę) wykonanego metodą tradycyjną. Ze względu na fakt, iż nawet po wielu latach nie ma konieczności wymiany materiału izolacyjnego, ocieplanie pianką należy uznać za wydatek jednorazowy. Drugi z przywołanych aspektów wiąże się z kosztami eksploatacyjnymi, czyli możliwością znacznej redukcji regularnych opłat ponoszonych w związku z koniecznością ogrzania budynku. Możliwość jego uszczelnienia pozwoli zniwelować proces mimowolnego ubytku ciepła, który jest częstą przyczyna wysokich rachunków. Inwestycja w ocieplanie pianką poliuretanową jest więc inwestycją w korzyści generowane przez lata.
7Dlaczego warto zdecydować się na metodę natryskową?
Natrysk, wykonywany przy wykorzystaniu najnowocześniejszych urządzeń, gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie, a co najważniejsze – równomierne rozłożenie materiału izolacyjnego. Może być przeprowadzany zarówno wewnątrz obiektu, jak i na zewnątrz.
  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest