EKO-DOM s.c.
Firma EKO-DOM S.C. certyfikowany specjalista w izolacjach natryskowych!!!
15 czerwca 2015
wycena
Jaka jest cena ocieplenia poddasza pianką poliuretanową ?
2 października 2015
Pokaż wszystkie

Budujesz dom energooszczędny?

Drewniany_dom_energooszczedny_49_2

BUDUJESZ DOM ENERGOOSZCZĘDNY? ZASTANAWIASZ SIĘ JAK UNIKNĄĆ MOSTKÓW TERMICZNYCH NA PODDASZU? CHCESZ PŁACIĆ MNIEJSZE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE? IZOLACJE NATRYSKOWE PIANKĄ PUR – CIEPLEJ, TANIEJ, BEZPIECZNIEJ!

Firma EKO-DOM s.c to doświadczona firma z branży inteligentnego budownictwa, specjalizująca się w wykonywaniu nowoczesnych, trwałych termo oraz hydro izolacji w technologii natrysku pianki poliuretanowej.
Stosowana przez nas pianka poliuretanowa PUR powoduje, że ocieplone elementy budynków pozbawione będą mostków termicznych. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do natrysku pianki firmy GRACO oraz komponentów renomowanych producentów poliuretanów, przeznaczonych do wykonania izolacji natryskowej.

NATRYSKOWE IZOLACJE PIANĄ POLIURETANOWĄ PUR, TO NOWOCZESNA I NAJSKUTECZNIEJSZA METODA OCIEPLANIA BUDYNKÓW

PORÓWNANIE OGÓLNODOSTĘPNYCH MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH;

10 cm pianki pur=16 cm styropianu=18 cm wełny mineralnej

Przepływ ciepła przez dach jest zgodny z prawem fizyki, ogrzane powietrze unosi się do góry i wydostaje się na zewnątrz, przez każdą niezaizolowaną szczelinę.
W domu jednorodzinnym przez dach lub strop poddasza może uciekać od 15 do nawet 40% ciepła. Najwięcej w domach o bardzo skompilowanych konstrukcjach dachowych, zawierające jaskółki, facjatki, wole oka czy betonowe skosy, gdzie występują tzw. mostki termiczne. Mają one często trudnodostępne miejsca, gdzie tradycyjne metody izolacji, pozostają nieskuteczne. W ten sposób marnujemy swoje pieniądze które wydajemy na ogrzewanie. Aby tego uniknąć, już na etapie projektowania dachu należy zwrócić uwagę, na materiał oraz na sposób i system wykonania izolacji. Do tej pory jedynym wyznacznikiem zastosowania materiałów izolacyjnych była cena. Niestety, „tanie” i tradycyjne metody izolacji, tak popularne wśród inwestorów i firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz, posiadają szereg wad. Ktoś kiedyś obliczył, że przy izolacji dachu popularnymi materiałami izolacyjnymi, o powierzchni 170 m/kw, występuje ok. 2500 tys. łączeń, co w sumie daje ubytek izolacji o ok. 5 m/kw. !!! na całej powierzchni dachu.

Możemy sobie wyobrazić duże 5 metrowe okno na poddaszu otwarte na oścież przy 20 stopniowym mrozie?

Niestety przy ogólnodostępnych systemach unikniecie mostków termicznych, jest prawie nie możliwa do wykonania. Straty ciepła i różnicę temperatur na poddaszu spowodowane łączeniami tych systemów, można zaobserwować w zimie za pomocą kamery termowizyjnej.

TYLKO METODA IZOLACJI NATRYSKOWEJ GWARANTUJE:

ELIMINACJĘ MOSTKÓW TERMICZNYCH

SZCZELNOŚĆ

JEDNOLITOŚĆ

TRWAŁOŚĆ

SKUTECZNOŚĆ

ZNAKOMITĄ PRZYCZEPNOŚĆ DO PODŁOŻA JEST BEZPOŚREDNIO NATRYSKIWANA NA MEMBRANĘ, DESKI, PŁYTĘ OSB, BETON, BLACHĘ

SZYBKOŚĆ INSTALACJI (PODDASZE 300 M/KW W JEDEN DZIEŃ !!!)

NIEZAWODNOŚĆ

ZALETY PIANKI PUR:

POSIADA DOSKONAŁE PARAMETRY CIEPLNE

SZCZELNIE WYPEŁNIA TRUDNO DOSTĘPNE PRZESTRZENIE

ZIMĄ ZATRZYMUJE CIEPŁO A LATEM NIE WPUSZCZA GO DO WEWNĄTRZ BUDYNKU

SKUTECZNIE WYCISZA POMIESZCZENIA

NIE CHŁONIE WILGOCI

WZMACNIA KONSTRUKCJĘ DACHU

NIE WYWOŁUJE REAKCJI ALERGICZNYCH

ODPORNA NA DZIAŁANIE PLEŚNI I GRZYBÓW

SKUTECZNIE OCIEPLAMY:
– poddasza
– stropy
– hale
– ściany
– elewacje
– fundamenty

W swojej ofercie posiadamy również kamerę termowizyjną, za pomocą której wykrywamy straty ciepła w budynku i wycieki z instalacji wod-kan.

 

 

  • RSS
  • Facebook
  • Google+
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest